top of page
Mājas kafejnīca "Zirņos"
Mājas kafejnīca "Zirņos"

sestd., 26. aug.

|

Nacionālais botāniskais dārzs

Mājas kafejnīca "Zirņos"

Nacionālais botāniskais dārzs aicina uz zirņu zupu!

Laiks un vieta

2023. g. 26. aug. 11:00

Nacionālais botāniskais dārzs, Miera iela 1, Salaspils, Salaspils pilsēta, LV-2169, Latvija

Par pasākumu

Šogad pirmo reizi “Mājas kafejnīcu dienā” piedalīsies arī Nacionālā botāniskā dārza kolektīvs kopā ar mantoto kultūraugu kustības aktīvisti Sandru Stabingi. Šim solim pamudinājusi dalība projektā “Mantoto kultūraugu kolekcijas izveidošanas Nacionālajā Botāniskajā dārzā pirmais posms”, kura ietvaros botāniskajā dārzā tiek audzēti zirņi. Un, ja jau reiz ir zirņi, kāpēc lai neuzvārītu zirņu zupu? Tā kā zupas sanāks daudz, nāc talkā arī tu!

Viesojoties botāniskā dārza mājas kafejnīcā, būs iespēja noklausīties arī izzinošu stāstījumu “Salds kā zirnis”, kur uzzināsiet, kā radās Latvijas mantoto saldo zirņu kolekcija, un sadzirdēsiet arī zirņu audzēšanas, novākšanas un uzglabāšanas knifiņus. Ja garšos mājas kafejnīcas vira, recepte netiks turēta noslēpumā!

Ar zirņu zupu apmeklētāji tiks cienāti bez maksas, bet ieejai dārzā jāiegādājas NBD apmeklējuma biļete.

Pasākums “Mantoto kultūraugu kolekcijas izveidošanas Nacionālajā Botāniskajā dārzā pirmais posms” tiek realizēts, pamatojoties uz Latvijas vides aizsardzības fonda likuma 4. panta piekto daļu, Likumu par budžetu un finanšu vadību, Ministru kabineta 2016. gada 14. jūnija noteikumu Nr. 375 “Valsts reģionālās attīstības aģentūras nolikums” 3.6. apakšpunktu un Latvijas vides aizsardzības fonda padomes 2023. gada 3. marta sēdes Nr.2-23 lēmumu § 3.2. “Par apakšprogrammas 21.13.00 “NOZARES VIDES PROJEKTI” 2023. gada pasākumu pieteikumiem”. Kopējais pasākuma aktivitāšu finansējums ir 24 182,00 EUR.

Dalīties

bottom of page