Latvijas Permakultūras biedrība, uzsākot kampaņu #DzīvāZeme, vēlas veicināt ilgtspējīgas lauksaimniecības praksi, un aicina iestāties par savām tiesībām uz #DzīvuZemi.

Latvijā turpinām uzskatīt, ka Latvija ir “zaļākā valsts pasaulē” un problēmas ar pesticīdiem ir “citur” nevis mūsu lauksaimniecībā:

         

  • Vai Jūs zināt, ka bioloģiskais lauksaimnieks, kas gana vairāk kā 10 govis savās pļavās tiek traktēts kā “B kategorijas piesārņojošu darbību veicējs” un viņam jāmaksā valsts nodeva, kas atļauj audzēt liellopus? Tajā pat laikā nevienam pesticīdu lietotājam nav nedz saistības, nedz atbildības par indīgo vielu lietošanas sekām?

  • Vai jūs zināt, ka “ķīmiskais” lauksaimnieks uz vienu hektāru gadā izlaista ķīmiskas vielas aptuveni 1000 eiro vērtībā? No tiem 250 Eiro nāk no Tavas kabatas kā Latvijas līdzmaksājums ES budžetā?,

  • Un visbeidzot – ja zemniekam dod iespēju pārejas periodā, sertificējoties par bioloģisko lauksaimnieku, 4-5 gadu garumā nebankrotēt banku aizdevumu dēļ, tad šādā laikā iespējams atjaunot augsnes auglību un ar bioloģiskās lauksaimniecības metodēm sasniegt līdzvērtīgas graudu ražas to pašu 4-5 tonnu no hektāra apmērā, toties ne uz vides un mūsu veselības rēķina.

 

Mums vajag rīkoties tagad,

lai mūsu bērni neslimo ar acu iekaisumiem un mēs paši ar autoimūnām slimībām un vēzi. Nepieciešams atklāt patieso ainu Latvijas laukos un ziņot gan VAAD, gan Vides SOS, gan sabiedrībai sociālajos tīklos par KATRU gadījumu, kad mirst kukaiņi un dzīvnieki, kad sajūtat smakas, kad redzat smidzinājumu neatbilstošos laika apstākļos, kad pamanāt pesticīdu sānplūdi – pesticīdu mākoņa pārvietošanos ārpus apstrādājamā lauka. Mēs ceram, ka ziņojumu skaita krass pieaugums liks iestādēm rīkoties un atbalstīt videi draudzīgo un ilgtspējīgo bioloģisko lauksaimniecību.

Kampaņas materiāli

Lapas izstrādi finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

©Mantots kultūraugs

  • Facebook
  • YouTube